Your browser does not support JavaScript, page could not be displayed!

Moderný prístup k riadeniu IT nie je možné prehliadať

Každá doba prináša rovnako svoje novinky ako aj "starinky". Najmä v riadení IT je potrebné sledovať trendy a technologický prokrok.

Manažment IT je dlhodobo jedno z najviac dynamických odvetví manažmentu. Neustále prichádzajú nové výzvy, nové technologické možnosti, väčšie množstvo spracovávaných dát a to všetko popri vyšších nárokoch na spoľahlivosť, efektívnosť a rentabilitu výroby alebo poskytovaných služieb. Všetky tieto, veľakrát paradoxné, okolnosti sledujú jeden hlavný cieľ - zlepšovanie produktivity spoločnosti. A je úplne jedno, či ide o výrobnú fabriku, poisťovaciu spoločnosť, cestovnú agentúru alebo ďalší typ firmy.

IT manažér vo firme musí zvládnuť nastaviť kľúčové procesy firmy tak, aby informácie medzi jednotlivými pracovníkmi a oddeleniami doslova "tiekli" plynulo a účinne. Pod účinnosťou nemyslíme iba rýchlosť prenosu informácií, ale taktiež aj ich obsah. Pracovník, ktorý informáciu prijme, musí vedieť čo najrýchlejšie, ako ju spracovať. A preto by každá informácia mala byť z pohľadu obsahu optimálna - mala by obsahovať iba to, čo treba. Nie menej a hlavne nie viac.

Práve k tomuto efektívnemu toku informácií má slúžiť dobre nastavený informačný systém. Či už ide o CRM, HR, ERP, skladový systém, fakturáciu, výrobu a podobne. Dobre vytvorený a dobre nastavený informačný systém by mal obsahovať tieto základné vlastnosti:

  • na obrazovke zobrazovať iba tie informácie, ktoré treba
  • tam, kde je to vhodné, informácie "servírovať" postupne - formou "wizardu"
  • zreteľné a intuitívne call-to-action tlačidlá
  • prívetivé grafické spracovanie, ktoré nevyrušuje
  • používateľské role prispôsobené procesom v spoločnosti
  • prispôsobiť sa zariadeniu, na ktorom je práve používaný (počítač, telefón, tablet, ...)
  • programátorské rozhranie pre komunikáciu a integráciu s inými systémami v spoločnosti
  • export a import údajov pre ich ďalšie manuálne spracovanie

Najlepšie sa týmto požiadavkám vedia prispôsobiť informačné systémy tvorené na mieru. V našej spoločnosti budujeme takéto informačné systémy na platforme ADIOS, ktorá ponúka základnú sadu funkcií pre riadenie firmy (kontakty, kalendár, fakturácia, tímové diskusie, projektový manažment a podobne). Platforma ADIOS bola už vo svojich základoch vybudovaná tak, že v nej dokáže byť rýchlo namodelovaná akákoľvek dátová štruktúra a k nej vytvorené obrazovky a procesy. Riešenia vybudované na platforme ADIOS sú kompatibilné aj s mobilnými zariadeniami a na ich prevádzku postačuje aj jednoduchý a nenáročný aplikačný server - vlastný alebo aj virtuálny.

Prezrite si naše referencie a presvedčte sa, že vás dokážeme obslúžiť.

 


Moderný prístup k riadeniu IT nie je možné prehliadať (zdroj: www.pixabay.com)

Moderný prístup k riadeniu IT nie je možné prehliadať (zdroj: www.pixabay.com)


Dátum publikovania: 11.07.2018back arrow Späť
Odosielam požiadavku..
Ďakujeme, vaša požiadavka bola úspešne odoslaná.
Budeme vás kontaktovať hned, ako to bude možné.
Kontaktujte nás
Odoslať
Radi s vami nezáväzne prekonzultujeme vaše požiadavky.

0908 897 149  | 
play iconZoznámte sa s WAI
SK | EN